W Kościerzynie powstały dwa nowe bloki

Krzysztof Bączkowski 2023-10-04

W Kościerzynie powstało 66 nowych mieszkań, a ich budowa kosztowała miasto 18 mln złotych. Planuje się przekazanie kluczy mieszkańcom już w listopadzie 2023 roku. To inwestycja, która rozwiązuje część problemów z brakiem własnego lokum, a miasto pozyskało na ten cel 14 mln złotych dotacji.


Mieszkania zostały zrealizowane dzięki współpracy rządu i samorządu, przy wsparciu dwóch rządowych funduszy. Budynki znajdują się przy ul. Tomasza Rogali i zostały wybudowane przez firmę PB Narloch na łączną powierzchnię użytkową mieszkań wynoszącą 2 370,8 m/kw. W ofercie znajdują się mieszkania o różnych metrażach, w tym przystosowane dla osób niepełnosprawnych.

Burmistrz Kościerzyny, Michał Majewski, podkreśla, że te nowe mieszkania zostaną przydzielone osobom z listy socjalnej i komunalnej, które spełniają odpowiednie kryteria, co stanowi istotne wsparcie dla lokalnej społeczności.

Warto dodać, że miasto kontynuuje inwestycje w zakresie mieszkalnictwa, budując nowe bloki w odpowiedzi na zapotrzebowanie mieszkańców i korzystając z dostępnych funduszy, co przyczynia się do poprawy sytuacji mieszkaniowej w regionie.