Ceny materiałów budowlanych rosną z miesiąca na miesiąc

Joan 2022-05-16

Każdy, kto myśli obecnie o budowie domu czy też remoncie, musi się liczyć z tym, że ceny materiałów mocno podrożały. Wiosna sprzyja remontom, jednak duży popyt na usługi remontowo-budowalne połączony z trudnościami w dostępie do materiałów, przekładają się na wzrost kosztów.


Jak wynika z analiz,w kwietniu tego roku ceny wzrosły średnio o prawie 34 proc. wobec kwietnia 2021 r. Jak się okazuje, największy skok cenowy dotyczy izolacji termicznych, które podrożały o 57 proc. Prawie o tyle samo wzrosły ceny budowy ścian i kominów. W przypadku suchej zabudowy, dachów i rynien ceny wzrosły średnio o 45 proc. Natomiast o 44 proc. więcej trzeba zapłacić za płyty OSB. Zdrożały także cement, wapno, narzędzia, chemia budowlana, elektryka, farby i lakiery.

Osoby, które budują czy remontują, są w trudnej sytuacji również z innego powodu. Przez utrudniony dostęp do niektórych materiałów koniecznych do wykończenia, budowa może się znacznie przeciągać, a jej koszty z miesiąca na miesiąc rosną. Niestety, eksperci nie mają dobrych wieści. Nic nie wskazuje na to, by ceny się ustabilizowały. Może być jeszcze drożej.

Opcje