Nieruchomości na Kaszubach najatrakcyjniejsze w Polsce

2019-02-22

Wyjątkowe krajobrazy, jeziora, lasy, czyste powietrze, spokój i cisza - dla wielu to wymarzone miejsce do odpoczynku podczas urlopu, a także doskonałe, by osiedlić się tu na stałe. Według legendy, Bóg zabrał się za tworzenie Kaszub na samym końcu, a ponieważ zostało mu sporo budulca z różnych krain, rzucił wszystko na ziemię kaszubską - i tak zostało do dziś. Morze, ogromne kompleksy leśne, wzgórza morenowe, liczne jeziora. Jest wszystko, czego potrzebują turyści i ci, którzy mieszkają tu na stałe.  

Kaszuby to wyjątkowy region także z powodu bliskiej odległości od dużej aglomeracji miejskiej. Do Trójmiasta z najdalszych zakątków Kaszub jest zaledwie kilkadziesiąt kilometrów. Tym samym można bez problemów korzystać z uroków morza i atrakcji, jakich nie brakuje w nadmorskich kurortach. Ci, którzy wolą góry, na Kaszubach też znajdą coś dla siebie. Najwyższe pomorskie wzniesienie znajduje się właśnie na Kaszubach. Przez szczyt Wieżycy prowadzi turystyczny szlak, a na nim znajduje się platforma widokowa. Na Wieżycy znajduje się także stok narciarski i wyciąg. U podnóża Wieżycy znajdziemy Centrum Edukacji i Promocji Regionu w Szymbarku z domem do góry nogami. Dawną zabudowę Kaszub można zobaczyć w Muzeum Kaszubskim Parku Etnograficznym we Wdzydzach Kiszewskich. Na Kaszubach nie brakuje również miejsc, których nie znajdziemy nigdzie indziej w całej Polsce. Wystarczy wymienić jedyne w Polsce Muzeum Akordeonu w Kościerzynie. To również jedyne takie miasto w Europie, w którym znajdują się aż dwa sanktuaria.

Na Kaszubach znajduje się m.in. Wdzydzki Park Krajobrazowy. To nie tylko niezwykłe walory przyrodnicze, ale również szlaki piesze, rowerowe i kajakowe przygotowane dla mieszkańców i turystów. Dla wielu osób jest to miejsce, w którym można odpocząć i choć na chwilę oderwać się od codziennych problemów. Kupując działkę lub domek na Kaszubach zapewniamy sobie m.in. ciszę, spokój, spacery po lesie, piękne widoki. Przebywanie na łonie natury to najlepszy sposób, by się wyciszyć, naładować akumulatory, nabrać dystansu. Tego nie zapewni miejski zgiełk.

Jeśli szukasz atrakcyjnej, sprawdzonej oferty nieruchomości na Kaszubach, skontaktuj się z naszym działem sprzedaży. Nasi specjaliści o Kaszubach wiedzą wszystko.