Przystań kajakowa w Kościerzynie

2019-05-14

Sezon turystyczny na Kaszubach coraz bliżej. Władze Kościerzyny planują kolejne inwestycje, aby przyciągnąć turystów na Kaszuby. Jak wiadomo ten region słynie z dużej liczby jezior. Mieszkańcy i turyści chętnie spędzają czas wolny przy kaszubskich akwenach. Kaszuby to raj m.in. dla miłośników kajakarstwa. Nowe miejsce do aktywnego wypoczynku powstaje przy jeziorze Wierzysko w Kościerzynie. Będzie to przystań kajakowa. Oprócz tego mieszkańcy i turyści wypoczywający na Kaszubach będą mogli korzystać z wiaty. Co więcej, obecna wąska rzeka zostanie poszerzona, co umożliwi swobodny dostęp do jeziora.

Inwestycja zostanie zakończona jeszcze przed wakacjami. Jej koszt wyniesie 350 tys. złotych. Wykonawca już został wyłoniony. Warto wiedzieć, że będzie to pierwszy przystanek dla trasy kajakowej po rzece Wierzyca.

Co więcej, projekt zakłada wybudowanie przystani dla kajaków łącznie na terenie 4 gmin, nie tylko w Kościerzynie, ale też w gminie Kościerzyna, Stara Kiszewa i Skarszewy. W ramach inwestycji powstaną pomosty oraz miejsca odpoczynku składające się z: wiat, ławo-stołów, koszy na śmieci, osłon sanitariatu, suszarek na kajaki oraz ciągów komunikacyjnych.